Blog
Ulubione

Mercedes-Benz AMG – co kryje się za tym legendarnym skrótem?

Mercedes-Benz AMG – co kryje się za tym legendarnym skrótem?

Mercedes-Benz AMG to oznaczenie najpotężniejszych modeli produkowanych przez markę. Co oznacza AMG? Ten legendarny skrót pochodzi od „Aufrecht Melcher Großaspach”. Dwa pierwsze człony zostały wzięte od nazwisk założycieli firmy. Na końcu umieszczono nazwę miasta w okolicach Stuttgartu, w którym mieściła się pierwsza siedziba AMG z 1967 roku.  Obecnie firma jest nierozerwalnym symbolem najmocniejszych samochodów z gwiazdą na masce – od 2005 roku należy w całości do koncernu Mercedes-Benz. Wśród modeli z oferty Używany Mercedes dostępnych w autoryzowanych salonach na Daimlera znalazły się również egzemplarze w wersjach AMG.

 

Mercedes-Benz AMG – skąd wzięła się ta nazwa w modelach samochodów?

 

U schyłku lat 80. Mercedes-Benz rozpoczął stałą współpracę z AMG. W latach 90. zmieniło się oznaczenie modeli samochodów – w 1993 roku pojawiła się m.in. Klasa E oraz Klasa C, w 1997 zadebiutowała Klasa A. Od pojawienia się tych oznaczeń standardowe Mercedesy są oznaczane trzema cyframi poprzedzonymi symbolem Klasy: C 200, E 300 itp. Oznaczenie wersji Mercedesa AMG zawiera w nazwie ten skrót oraz 2-cyfrowe oznaczenie wersji – np. E 53 AMG.

 

Mercedes-Benz AMG

 

Samochody Mercedes AMG dostępne na Używany Mercedes

 

Oferta modeli dostępnych na Używany Mercedes pomaga w porównaniu i wyborze samochodu, obrazując przy tym możliwości wersji AMG. Mercedes A 45 AMG oferuje moc aż 421 KM, co w połączeniu z małym i zwinnym nadwoziem przekłada się na niebywałe możliwości także na torach wyścigowych. Egzemplarz oferowany przez Używany Mercedes to model z 2020 roku, który ma zaledwie 34 321 km przebiegu. Słabsze odmiany A 35 AMG zapewniają moc 306 KM, co również wystarczy do niezwykle satysfakcjonującej jazdy na drodze i wysokich możliwości na torze. Staje się to oczywiste przy porównaniu mocy do standardowych wersji Klasy A – A 180  rozwijającej 136 KM, czy A 200 zapewniającej 163 KM.

 

Gama pojazdów AMG obejmuje pojazdy od kompaktowej Klasy A, aż do luksusowej limuzyny Klasy S.

 

Mercedes-Benz AMG

 

Mercedes E 53 AMG to sportowy sedan z 2022 roku z symbolicznym przebiegiem 14 063 kilometrów. Silnik rozwija moc 435 KM, co w połączeniu ze stałym napędem na cztery koła zapewnia mu niezwykle pewne prowadzenie i nieopisane wrażenia z dynamicznej jazdy. Auto oferuje o ponad jedną trzecią więcej mocy niż Mercedes E 300 z napędem hybrydowym, który rozwija 320 KM. Różnica między AMG a standardowymi wersjami zwiększa się w porównaniu do wersji wysokoprężnych. Wszystkie samochody dostępne na Używany Mercedes to gotowe do jazdy auta w doskonałym stanie. Potwierdzeniem tego jest program Mercedes-Benz Certified.

 

Mercedes-Benz AMG

 

Mercedes-Benz Certified – Modele AMG dostępne na Używany Mercedes

 

Program Mercedes  Pre-Owned Certified stanowi zapewnienie o znakomitym stanie samochodu. Aby dany egzemplarz mógł uzyskać certyfikat, musi przejść wymagające testy, które potwierdzą jego nieskazitelną kondycję techniczną. Auto musi również mieć w pełni potwierdzony niski przebieg.

 

Ponadto zakup samochodu wiąże się ze wszystkimi przywilejami kupna nowego Mercedesa: znakomita obsługa w ekskluzywnym salonie, gwarancja, pakiety serwisowe, auto zastępcze, assistance, korzystne finansowanie czy usługi łączności Mercedes Me. W rezultacie Używany Mercedes zapewnia możliwość szybkiego odbioru modelu w idealnej kondycji także w wersji AMG. Dodatkową korzyścią wyboru Mercedesa z certyfikatem Pre-Owned jest brak utraty wartości jak przy zakupie nowego auta.

 

Mercedes-Benz AMG

 

Dlaczego warto wybrać Mercedesa AMG w salonie na Daimlera

 

Salony Mercedes-Benz na Daimlera w Warszawie oraz w Sosnowcu tworzą pasjonaci o ponad 20 doświadczeniu na rynku motoryzacyjnym. Ekspercka wiedza połączona z najwyższą jakością ekskluzywnej obsługi przekłada się na w pełni wyrafinowaną wizytę w autoryzowanym salonie Mercedes-Benz.

 

Wygodny odbiór auta z oferty Używany Mercedes w salonie na Daimlera zapewnia profesjonalna obsługa salonu – Doradcy Handlowi służący pomocą podczas wyboru egzemplarza oraz Eksperci Produktowi prezentujący możliwości najnowszych rozwiązań technicznych Mercedesa. W rezultacie Nasi Klienci siedzący za kierownicą swojego Mercedesa doskonale wiedzą, jak wykorzystywać funkcje i możliwości samochodu. Mogą dzięki temu oddać się czystej satysfakcji jazdy AMG.

Mercedes-Benz
Sosnowiec

Ul. Gottlieba Daimlera 1
41-209 Sosnowiec
Zadzwoń - Sosnowiec +48 32 368 45 00
Napisz do nas - Warszawa info-mbs@mercedes-benz.com

Godziny otwarcia:

Pn-Pt
09:00 - 19:00
Sb
09:00 - 14:00
Nd
Zamknięte

Mercedes-Benz
Warszawa

Ul. Gottlieba Daimlera 1
02-460 Warszawa
Zadzwoń - Warszawa +48 22 312 70 00
Napisz do nas - Warszawa info-mbw@mercedes-benz.com

Godziny otwarcia:

Pn-Pt
09:00 - 19:00
Sb
09:00 - 14:00
Nd
Zamknięte