Blog
Ulubione

Finansowanie samochodu używanego – co warto wiedzieć?

Finansowanie samochodu używanego – co warto wiedzieć?

Wybór wygodnego finansowania pozwala łatwo kontrolować koszty użytkowania samochodu. Zarówno leasing na firmę, jak i pożyczka dla osób prywatnych mogą występować w różnych wariantach. Bardzo dobrze widać to na opcjach finansowania dostępnych w autoryzowanych salonach Mercedes-Benz na Daimlera. Modele z oferty Używany Mercedes to samochody w znakomitym stanie, które są oferowane ze wszystkimi korzyściami dostępnymi w salonach samochodowych. Egzemplarze dostępne w salonach w Warszawie oraz Sosnowcu łączą się m.in. ze znakomitą obsługą ułatwiającą wybór najlepszego finansowania.

 

Używany Mercedes z certyfikatem Pre-Owned oraz finansowaniem Mercedes-Benz Financial Services

 

Produkty finansowe Mercedes-Benz Financial Services są dostępne dla samochodów z oferty Używany Mercedes w salonach na Daimlera. Dzięki temu kontrola i optymalizacja kosztów w firmie lub w budżecie domowym jest wygodna oraz korzystna. Formy finansowania Mercedes-Benz obejmują dwie opcje leasingu: Lease&Drive i Flexi Leasing. Dostępne są także dwie formy pożyczki Flexi Finance oraz Finance 12+. Każda z form pozwala na finansowanie Mercedesa biorącego udział w programie Pre-Owned Certified.

 

Używany Mercedes z certyfikatem Pre-Owned musi spełnić wiele restrykcyjnych wymagań dotyczących stanu pojazdu. W rezultacie, w programie biorą udział wyłącznie idealnie utrzymane samochody z niskim, w pełni potwierdzonym przebiegiem. To przede wszystkim 1-, 2- i 3-letnie egzemplarze z aktualnej gamy modelowej marki Mercedes-Benz.

 

Leasing Używanego Mercedesa w Mercedes-Benz Financial Services

 

Leasing Lease&Drive to forma finansowania dla przedsiębiorców, którym zależy na optymalizacji wydatków w firmie. Niska rata miesięczna łączy się tu z brakiem konieczności inwestowania środków własnych. Rata jest uwzględniana w kosztach uzyskania przychodu, a VAT zostaje odliczony zgodnie z obowiązującymi przepisami. Po zakończeniu umowy można zadecydować o wykupie, wydłużeniu umowy na kolejny okres, bądź zwróceniu samochodu i wymianie na nowy. Lease&Drive może uwzględniać samo finansowanie auta lub obejmować także m.in.: ubezpieczenie, koszty związane z oponami czy kartę paliwową.

 

Flexi Leasing to natomiast forma leasingu samochodu używanego dla tych, którzy chcą zachować samochód po okresie finansowania, przy jednoczesnym obniżeniu całkowitego kosztu zakupu. Wpłata wstępna dopasowana indywidualnie do preferencji Klienta pozwala uzyskać niski koszt wykupu końcowego. W rezultacie, po zakończeniu umowy Klient staje się właścicielem samochodu bez konieczności ponoszenia wysokiego wydatku. Czas trwania umowy również jest indywidualnie dopasowywany do klienta – może wynosić od 24 do 60 miesięcy. Okres kredytu i wiek pojazdu nie mogą łącznie przekroczyć 10 lat od rejestracji. Rata Flexi Leasing może obejmować m.in. koszty ubezpieczenia komunikacyjnego czy umowę serwisową.

 

Finansowanie samochodu używanego

 

Pożyczka na Używanego Mercedesa w Mercedes-Benz Financial Services

 

Pożyczka Flexi Finance to forma finansowania zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Mogą z niej skorzystać pełnoletnie osoby mieszkające w Polsce, które mają wystarczającą zdolność kredytową. Czas trwania pożyczki wynosi od 12 do 72 miesięcy, okres finansowania i wiek pojazdu nie mogą przekroczyć łącznie 10 lat od daty pierwszej rejestracji. Dostępna jest zarówno stała, jak i zmienna stopa oprocentowania. Istnieje również możliwość utworzenia Raty Balonowej. To część wartości pojazdu, która nie jest spłacana do końca umowy. Rata Balonowa może być wówczas spłacona jednorazowo lub rozłożona na kolejny okres. Samochód może być również odsprzedany dealerowi, co pozwala rozliczyć Ratę Balonową przy zakupie nowego auta. Pożyczka Flexi Finance może zostać spłacona przed końcem umowy. Można również przedłużyć jej okres dla obniżenia raty.

 

Finance 12+ to z kolei wygodna forma pożyczki na samochód używany będąca korzystną alternatywą dla zakupu samochodu za gotówkę. Podstawową odmianą pożyczki Finance 12+ jest zakup 50/50 – połowa wartości auta przed odbiorem, a druga połowa po 12 miesiącach. Istnieje również możliwość rozłożenia drugiej połowy na raty miesięczne. Indywidualnie dobierany okres finansowania wynosi od 12 do nawet 48 miesięcy. Pozwala to uzyskać od 2 do 4 równych rocznych rat, różniących się wysokością w zależności od wybranego okresu finansowania. Rata może obejmować także koszty wyposażenia dodatkowego czy ubezpieczeń.

 

Dlaczego warto wybrać Używanego Mercedesa z finansowaniem Mercedes-Benz Financial Services?

 

Używany Mercedes oferuje wyłącznie samochody w nienagannym stanie technicznym, które są całkowicie gotowe zaoferować pełnię swoich możliwości. Modele biorące udział w programie Pre-Owned Certified są dokładnie weryfikowane, a ich sprzedaż odbywa się za pośrednictwem autoryzowanych salonów Mercedes-Benz na Daimlera. W rezultacie korzyści dla Klienta obejmują atrakcyjne finansowanie, ale również pozostałe aspekty zakupu auta w salonie – m.in. fachową obsługę, gwarancję, assistance czy usługi łączności Mercedes Me.

Mercedes-Benz
Sosnowiec

Ul. Gottlieba Daimlera 1
41-209 Sosnowiec
Zadzwoń - Sosnowiec +48 32 368 45 00
Napisz do nas - Warszawa info-mbs@mercedes-benz.com

Godziny otwarcia:

Pn-Pt
09:00 - 19:00
Sb
09:00 - 14:00
Nd
Zamknięte

Mercedes-Benz
Warszawa

Ul. Gottlieba Daimlera 1
02-460 Warszawa
Zadzwoń - Warszawa +48 22 312 70 00
Napisz do nas - Warszawa info-mbw@mercedes-benz.com

Godziny otwarcia:

Pn-Pt
09:00 - 19:00
Sb
09:00 - 14:00
Nd
Zamknięte