Blog
Ulubione

Dlaczego warto serwisować samochód w ASO? - Używany Mercedes

Dlaczego warto serwisować samochód w ASO? - Używany Mercedes

Mercedes ASO — dlaczego warto serwisować samochód w ASO?

 

Decydując się na kupno auta, musimy również pomyśleć o przyszłym serwisowaniu. Czy warto zdecydować się na autoryzowaną stację obsługi (ASO), taką jak Mercedes ASO? Czy rzeczywiście jest to lepsza opcja niż korzystanie z serwisów niezależnych? Poniższy artykuł postara się rozwiać te wątpliwości.

 

Serwis ASO — co to jest?

 

Największe koncerny samochodowe, takie jak Mercedes, tworzą sieć autoryzowanych serwisów. Ich celem jest zapewnienie właścicielom samochodów najwyższego standardu usług. Każda autoryzowana stacja obsługi Mercedes umożliwia regularne przeprowadzanie przeglądów z pomocą specjalistów i oryginalnego wyposażenia serwisowego. Korzystanie z takiego wsparcia długoterminowo okazuje się kluczowe dla utrzymania auta w doskonałym stanie. Autoryzowane serwisy Mercedes są rozmieszczone w całym kraju, zajmując strategiczne punkty, dzięki czemu zapewnienie właściwej konserwacji pojazdów jest możliwe w każdym zakątku Polski.

 

Serwis ASO

 

Autoryzowana stacja obsługi — dlaczego warto?

 

Istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z ASO. Serwisowanie auta w autoryzowanym punkcie obsługi to jednak przede wszystkim gwarancja jakości. Mercedes przykłada ogromną uwagę do wzorowego prowadzenia stacji ASO, dostarczając profesjonalizmu w każdym aspekcie. W czym konkretnie autoryzowane serwisy przewyższają serwisy niezależne?

 

Przewaga nad nieautoryzowanymi serwisami

 

ASO stanowią lepszy wybór w porównaniu do warsztatów niezależnych pod wieloma względami. Przede wszystkim w autoryzowanym serwisie samochód jest traktowany zgodnie z wytycznymi producenta pojazdu. To nie tylko przekłada się na lepszą konserwację pojazdu, ale również minimalizuje ryzyko niespodziewanych usterek. Poza tym mechanicy pracujący w ASO są przeszkoleni specjalnie do pracy z konkretnymi autami. Ich wiedza pozwala na szybkie i trafne diagnozowanie problemów, a tym samym skuteczniejsze naprawy.

 

Co więcej, ASO wykorzystuje oryginalne części. Właściciele pojazdów nie muszą martwić się o ewentualne oszustwa w tym zakresie, czego naturalnie nie można wykluczyć w niezależnych serwisach. Tym samym usługi naprawy w ASO przyczyniają się do dłuższej żywotności serwisowanych aut, dłuższego utrzymywania ich wartości i bezproblemowego użytkowania na co dzień. Wybór ASO jest więc bezpiecznym rozwiązaniem dla osób, które cenią spokój ducha podczas napraw pojazdu i chcą unikać niespodziewanych wydatków.

 

Serwis ASO

 

Dodatkowe usługi

 

ASO Mercedes-Benz oferuje wiele usług, które wykraczają poza standardowy serwis. Oprócz podstawowych napraw i konserwacji, ASO Mercedesa może zaproponować specjalistyczne prace blacharskie i lakiernicze, usługę "Door 2 door" usługa odbioru i zwrotu pojazdu, który ma mieć przegląd, lub błyskawiczne wsparcie w kontaktach z ubezpieczycielem oraz doradztwo dotyczące naprawy w razie wypadku. To tylko kilka przykładów dostępnych usług. Doskonale obrazują one jednak filozofię marki Mercedes-Benz oraz jej priorytety.

 

Wymienione wyżej usługi nie są dostępne w każdym punkcie w Polsce. Zanim zdecydujesz się na konkretny rodzaj wsparcia, skontaktuj się z serwisem ASO, z którym współpracujesz, aby dowiedzieć się więcej.

 

ASO — serwisowanie samochodu na gwarancji

 

Gdy mowa o serwisowaniu samochodu, nie sposób nie wspomnieć o gwarancji. Dopóki samochód jest objęty gwarancją, obsługiwanie go w autoryzowanym serwisie jest nie tylko zalecane, ale z reguły także wymagane. Producent najczęściej ma prawo do unieważnienia gwarancji, jeżeli naprawy nie są przeprowadzane zgodnie z jego wytycznymi. Jak zapobiec takiemu scenariuszowi?

 

To proste! Wystarczy korzystać z ASO, co daje pewność zgodności prowadzonych prac z wytycznymi producenta, a tym samym wyklucza możliwość utraty gwarancji. Co więcej, w serwisie ASO stosuje się oryginalne części zamienne, co nie zawsze jest normą w warsztatach niezależnych. Niestety, zdarza się, że te dopuszczają się oszustw w tej kwestii. Stosowanie nieoryginalnych części zamiennych może wpłynąć negatywnie na stan techniczny auta, a tym samym na jego bezpieczeństwo, żywotność i cenę w przypadku sprzedaży.

 

Serwis ASO

 

Używany Mercedes a gwarancja i inne korzyści

 

Gdy decydujesz się na zakup samochodu używanego u nas, zyskasz nie tylko gwarantowaną jakość, w tym skontrolowany stan techniczny i zweryfikowany przebieg wraz z udokumentowaną historią, ale również możliwość skorzystania z europejskiej gwarancji Mercedes-Benz ważnej przez co najmniej 24 miesiące. Co więcej, istnieje możliwość przedłużenia gwarancji.

 

Nienaganny stan samochodu potwierdza świadectwo certyfikacji wystawione przez doradców sprzedażowych. Pierwszy, wymagany przegląd po zakupie należy wykonać najwcześniej po trzech miesiącach lub po przejechaniu 3000 km. Dodatkowo możesz zdecydować się na jeden z kilku wariantów Pakietu Serwisowego. Z przyjemnością przygotowujemy indywidualne rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb. Gorąco zachęcamy do skorzystania z naszych pakietów serwisowych!

 

Serwis ASO

 

ASO Mercedes — co nas wyróżnia?

 

Mercedes ASO to autoryzowany serwis Mercedes-Benz, który skupia profesjonalizm, pasję do jakości i zaawansowane technologie. Jednym z głównych jego wyróżników jest zespół doskonale przeszkolonych specjalistów. Mercedes stawia sobie za cel bezustanne podnoszenie ich kompetencji, co przekłada się na żywotność aut klientów. Poza tym każdy samochód — niezależnie od tego, czy wymaga rutynowego przeglądu, czy skomplikowanej naprawy — jest traktowany z najwyższą dbałością o szczegóły. Ważnym elementem strategii Mercedes ASO jest także konsekwentne korzystanie wyłącznie z oryginalnych części Mercedes-Benz. Każda z nich reprezentuje najwyższy poziom inżynierii i wiedzy motoryzacyjnej.

 

Takie podejście gwarantuje serwisowanie w zgodzie z najwyższymi standardami producenta. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Mercedes ASO nie ogranicza się do samochodów osobowych. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu i wiedzy zespołu serwis jest w stanie obsługiwać różne typy pojazdów oraz wiele modeli aut Mercedes-Benz - od vanów po ciężarówki i autobusy.

 

Mercedes ASO charakteryzuje się także zaangażowaniem w postęp technologiczny. Zespoły serwisowe śledzą najnowsze innowacje i trendy technologiczne oraz korzystają z najlepszych szkoleń, co pozwala na efektywne diagnozowanie i naprawę nawet najbardziej wymagających przypadków. Każdy samochód serwisowany w ASO Mercedesa jest traktowany indywidualnie.

 

Serwis ASO

 

Dlaczego warto serwisować samochód w ASO? — podsumowanie

 

Korzystanie z ASO uchodzi za rozsądny wybór, z czym zdecydowanie się zgadzamy. Regularne serwisowanie auta w autoryzowanych stacjach obsługi pozwala utrzymać pojazd w możliwie najlepszym stanie przez długi czas. Przekłada się to nie tylko na wrażenia płynące z użytkowania samochodu, lecz także na jego cenę, co może mieć znaczenie w przypadku ewentualnej sprzedaży na rynku wtórnym. Decydując się na ASO, dajesz dowód troski o swoje auto i umożliwiasz mu długie życie. Poza tym warto pamiętać, że regularne korzystanie z autoryzowanych serwisów to także inwestycja w bezpieczeństwo na drodze.

Mercedes-Benz
Sosnowiec

Ul. Gottlieba Daimlera 1
41-209 Sosnowiec
Zadzwoń - Sosnowiec +48 32 368 45 00
Napisz do nas - Warszawa info-mbs@mercedes-benz.com

Godziny otwarcia:

Pn-Pt
09:00 - 19:00
Sb
09:00 - 14:00
Nd
Zamknięte

Mercedes-Benz
Warszawa

Ul. Gottlieba Daimlera 1
02-460 Warszawa
Zadzwoń - Warszawa +48 22 312 70 00
Napisz do nas - Warszawa info-mbw@mercedes-benz.com

Godziny otwarcia:

Pn-Pt
09:00 - 19:00
Sb
09:00 - 14:00
Nd
Zamknięte