Blog
Ulubione

Mercedes AMG A Klasa - co warto o nich wiedzieć?

Mercedes AMG A Klasa - co warto o nich wiedzieć?

Mercedes Klasa A w wersji AMG to dowód na to, że nawet mały miejski model może stać się rasowym autem sportowym. Samochód łączy zwinność i wygodę użytkowania w mieście wynikającą z kompaktowych rozmiarów oraz fenomenalne prowadzenie i osiągi godne aut linii AMG. Przez cztery generacje i lata swojej obecności na rynku klasa A ewoluowała. Spokojny model nastawiony na użyteczność stał się prawdziwym samochodem sportowym, który w wersji AMG zdobył ogromne uznanie i cieszy się dużą popularnością.

 

Mercedes AMG A Klasa - dostępne wersje

 

Wraz z pojawieniem się nowej Klasy A w 2018 roku wprowadzono również wersję AMG oznaczoną jako Mercedes-Benz A 35 AMG. W kolejnym roku do gamy wersji dołączyły A 45 AMG oraz A 45 S AMG, które oferowały jeszcze więcej mocy. W obecnej ofercie marki pozostawiono odmiany A 35 oraz A 45 S. Odróżnia je nie tylko poziom mocy. Wersja A 45 S już z daleka zaznacza, że jest w 100% autem sportowym. Wyróżnia ją pakiet aerodynamiczny oraz cztery końcówki wydechu, które wydobywają z siebie dźwięk wywołujący dreszcz emocji. Wersja A 35 AMG jest wizualnie bardziej stonowana. Jej sylwetka wyraźnie zaznacza jednak, że nie jest to zwykły hatchback i auto wykracza swoimi możliwościami daleko ponad to, co oferuje przeważająca większość samochodów.

 

Mercedes AMG A 45 S

 

Mercedes Benz A 45 S AMG jest najmocniejszą odmianą modelu. Samochód wykorzystuje dwulitrowy, doładowany, czterocylindrowy silnik o mocy 421 KM, który generuje moment obrotowy osiągający 500 Nm. Przyspieszenie do 100 kilometrów na godzinę zajmuje zaledwie 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi aż 270 km/h.

 

Jak przystało na najmocniejszą odmianę, A 45 S AMG wyróżnia się najbardziej muskularną sylwetką – jest odrobinę dłuższy oraz wyższy, a także wykorzystuje większy rozstaw kół niż w najsłabszej odmianie Klasy A w wersji AMG. Mercedes Benz A 45 S AMG jest nie tylko największy i najmocniejszy. Dysponuje również najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie przeniesienia napędu jak m.in. napęd 4MATIC+ i skrzynia biegów AMG Speedshift DCT 8G.

 

Mercedes AMG A Klasa

 

Mercedes AMG A 45

 

Pośrednia wersja AMG  Klasy A zniknęła z gamy po przeprowadzeniu faceliftingu. Tu również pojawił się dwulitrowy, doładowany silnik o czterech cylindrach, ale jego moc wynosiła 387 KM. Moment obrotowy osiągał w nim 475 Nm, a przyspieszenie od 0 do 100 kilometrów na godzinę zajmowało w tej wersji 4,2 sekundy.

 

Mercedes AMG A 35

 

W wersji A 35 AMG podobnie jak w pozostałych odmianach wykorzystano turbodoładowaną, czterocylindrową jednostkę o pojemności dwóch litrów. Jej moc wynosi 306 KM, natomiast maksymalny moment obrotowy to 400 Nm. Te parametry zapewniają A 35 AMG przyspieszenie od 0 do 100 kilometrów na godzinę w 4,7 sekundy oraz prędkość maksymalną wynoszącą 250 km/h.

 

Mercedes AMG A Klasa - wersje nadwozia

 

Najnowsza generacja Mercedesa AMG Klasy A występuje w dwóch wersjach nadwozia - jako hatchback oznaczony symbolem W177 oraz jako limuzyna w wersji V177. Mocniejsze odmiany są dostępne w wersji hatchback, natomiast limuzyna trafiła do oferty marki wyłącznie w wersji A 35 AMG. Mercedes Benz AMG Klasy A w wersji hatchback to rasowy hot-hatch, który łączy zadziorny charakter kompaktowych modeli o dużej mocy z ekskluzywnym stylem Mercedesa i nowoczesnymi technologiami.

 

Mercedes AMG A Klasa - dane techniczne

 

Mercedes Benz Klasy A w wersji AMG i nadwoziu hatchback ma 4447-4453 mm długości w zależności od wersji mocy. Jego wysokość to 1407-1414 mm. Szerokość nadwozia wraz z lusterkami wynosi 1992 mm zarówno w wersji A 35 AMG, jak i A 45 S AMG. Odmiany mają również ten sam rozstaw osi – 2729 mm. Przestrzeń bagażnika ma 370 litrów pojemności, po złożeniu oparcia tylnej kanapy można powiększyć ją do 1210 litrów. Limuzyna A 35 AMG jest nieco dłuższa – 4558 mm oraz wyższa – 1429 mm. Zarówno szerokość, jak i rozstaw osi mają takie same wymiary jak w odmianie hatchback.

 

Zużycie paliwa Mercedesa A 35 AMG wg WLTP wynosi 8,3-8,6 litra na 100 kilometrów w cyklu mieszanym. Wersja A 45 S AMG spala w cyklu mieszanym 8,8-9,2 litra na 100 kilometrów. Samochód wykorzystuje 8-biegową automatyczną skrzynię 8G-DCT, która przenosi napęd na wszystkie koła. Dzięki temu Klasa A AMG może zaoferować zarówno doskonałe sportowe prowadzenie, jak i wygodną podróż autostradą na dalekich dystansach.

 

Mercedes AMG A Klasa - podsumowanie

 

Egzemplarze najnowszej generacji Klasy A w wersjach AMG dostępne w ofercie Używany Mercedes to zarówno A 35 AMG, jak i A 45 S AMG. Ich symboliczny przebieg – około 35 200 km w odmianie A 45 S AMG – oraz nieskazitelny stan potwierdzają, że auta oferują pełnię swoich możliwości. To samochody uczestniczące w programie Mercedes-Benz Pre-Owned Certified objęte gwarancją, dlatego zostały skrupulatnie sprawdzone i są oferowane w salonie marki mieszczącym się przy ulicy Daimlera w Warszawie. W rezultacie ich kupno przebiega tak samo, jak przy każdym innym samochodzie z salonu Mercedesa. Klienci mają zatem do dyspozycji zarówno profesjonalny personel oraz doradców, jak i dostęp do korzystnego finansowania Mercedes-Benz Financial Services.

 

Mercedes AMG A Klasa

 

Mercedes AMG A Klasa

 

Mercedes AMG A Klasa

 

Mercedes AMG A Klasa

Mercedes-Benz
Warszawa

Ul. Gottlieba Daimlera 1
02-460 Warszawa
Zadzwoń - Warszawa +48 22 312 70 00
Napisz do nas - Warszawa info-mbw@mercedes-benz.com

Godziny otwarcia:

Pn-Pt
09:00 - 19:00
Sb
10:00 - 16:00
Nd
Zamknięte